7 квітня Всесвітній день здоров'я
ВПЛИВ СТРЕСУ НА ЗДОРОВ'Я
Людина щоденно наражається на багато чинників ризику, постійно зазнає підвищених психічних навантажень, що негативно впливає на стан її нервової та серцево – судинної систем, знижує опірність організму. Часто людину супроводжують стресові ситуації.
Слабкий стрес є звичайним і потрібним явищем у житті. Повне звільнення від стресу – це смерть, вважав Г.Сельє (канадський вчений, основоположник вчення про стрес). Кожний по – різному переживає стреси: комусь двійка – щось смішне, а хтось плаче й трясеться через це. Але інтенсивний і тривалий стрес може стати основою розвитку захворювань або навіть зумовити смерть людини.
Методи запобігання стресу.
Шість порад дратівливій людині, щоб зберегти здоров’я своє та оточуючих.
- Намагайтеся не залишатися наодинці зі своїми неприємностями. Зверніться до доброзичливої і розсудливої людини, розкажіть про те, що вас гнітить, - це принесе вам величезне полегшення.
- Умійте на певний час забути про свої турботи. Які б не були неприємності, що спіткали вас, намагайтеся час від часу звільнитися від гніту важких думок, відволіктися якимись потребами сьогодення.
- Не впадайте у гнів. Привчайте себе до паузи, що передувала б спалахові гніву. Під час цієї паузи спробуйте осмислити ситуацію. “Розрядіться” не гнівними словами, а фізичною працею чи будь – якими вправами: фізична втома “проковтне” ваш гнів.
- Іноді поступіться. Прислухайтеся до думки іншого, поставтеся з повагою до неї, достатньо самокритично оцінити свою точку зору.
- Згадайте, що ви –не в усьому абсолютно досконалі. Ви не гірші від когось, а хтось не гірший за вас. Намагайтеся передусім добре виконати свою роботу.
- Не висувайте надмірних вимог. Той, хто надто багато вимагає від оточуючих, постійно дратується від того, що вони частіше не відповідають його надмірним вимогам. Не переробляйте своїх дітей, батьків, а приймайте їх такими, якими вони є.
Спробуйте використати всі шість порад щодо збереження здоров’я у щоденному житті.